Rıza Çalımbaya ağır suçlama

  • Ana Sayfa
  • Rıza Çalımbaya ağır suçlama
Rıza Çalımbaya ağır suçlama
Rizespor'da görevine son verilen Güvenç Kurtar'dan Rıza Çalımbay'a ağır suçlamaAbone ol

Çaykur Rizespor Başkanı Ekrem Cengiz'le tartıştıktan sonra teknik direktörlük görevine son verilen Güvenç Kurtar, “Sezon başından bu yana takımın başına gelmek isteyen Rıza Çalımbay, kuyumu kazdı“ dedi.

Güvenç Kurtar, yaptığı açıklamada sezon başında yeşil mavili takımda kalmasının kesin olmadığını belirtti. O dönemde Rıza Çalımbay'ın Çaykur Rizespor'un başına geçmek için çok uğraştığını da öne süren Güvenç Kurtar, şu iddialarda bulundu: “Hatta kulüple anlaşm istanbul obesity ış gibiydiler. Ama kulüp, son anda beni tercih etti. Bu nedenle kırgın. Ama devamlı olarak benim kuyumu kazmaya çalıştı. Sezon içinde de böyle yapmaya devam etti. Bu yanlış. Kendisine yakışmadı. Kaldı ki arkadaşım. Ama herkes ektiğini biçer. Biz teknik adamlar, böyle yaparsak gerisini düşünemiyorum. Herkes için hayırlısını diliyorum. Bu konuda daha fazla bir şey söylemek istemiyorum.“

Kendisinin yerine getirilecek antrenöre taş gibi bir takım bıraktığını da belirten Güvenç Kurtar, “Elimde çok sağlam bir takım vardı. Bu takım patlama yapacak. Şu an çok iyi bir durumdalar. Yeni gelecek antrenörle beraber iyi bir çıkış yakalayacaklarından eminim. Oynadığımız oyunun karşılığını bir türlü alamadık. Ama inşallah o şansızlıkları, yeni arkadaşım yaşamaz. Rize'de güzel günler yaşadım. Çok dostum var. Herkes hakkını helal etsin. Görüşemediğim insanlar da var. Ama kalbim gönlüm her zaman Çaykur Rizespor'dan yana. Başarılı olmalarını bir Rizeli'den fazla isteyeceğim. Çaykur Rizespor için ne zaman ne görev düşerse de yapmaya hazırım. Zaten bir gün yeniden döneceğim“ dedi.

SON 4 YILIN EN KÖTÜSÜ

Çaykur Rizespor, Süper Lig'de mücadele ettiği son 4 yılda en kötü ilk 5 haftalarından birisini yaşıyor. Geçtiğimiz sezona göre bu sezon oldukça kötü bir başlangıç yapan yeşil mavililer, oynadığı 5 maçta 2 beraberlik, 3 yenilgi alarak 2 puan topladı. Rakip kaleye 4 gol atan Çaykur Rizespor, kalesinde 7 gol gördü. Galibiyete hasret kalan yeşil mavili ekip 1'inci Lig'e çıktığı 2003 yılından sonra ilk yarıda ilk defa 17'nci sıraya düştü.

Öte yandan Çaykur Rizespor yönetiminin bugün Rıza Çalımbay ve Samet Aybaba'yla birer görüşme yapacağı öğrenildi.Kategori : SPOR