Yufka yürekli Sharapova

Yufka yürekli Sharapova
Rus tenisçi Maria Sharapova, ABD Açık'ın finalinde giydiği elbiseyi hayır amaçlı satıyorAbone ol

Rus tenisçi Maria Sharapova, Nike’ın özel olarak hazırladığı ABD Açık’ta şampiyonluk maçında giydiği siyah kıyafetinin satışından gelecek parayı çocuklara verecek.

HERKES şampiyonluk kadar, o siyah elbiseyi konuşuyor... Ve o elbise şimdi açık artırmada... 19 yaşındaki Rus Maria Sharapova, Belçikalı Justine Henin-Hardenne’yi yenerek ABD Açık’ta kariyerinin 2. Grand Slam şampiyonluğunu elde ederken, bu başarısı kadar final maçında giydiği siyah gece kıyafetiyle de gündeme oturdu. Sere istanbul obesity na ve Venus Williams kardeşlerin giydikleri çarpıcı kıyafetlerle kortlarda sergilediği renkli görüntülere, New York’taki turnuvada Sharapova yenisini ekledi. ABD Açık’ta gündüz maçlarında klasik tenis kıyafetleri giyen Rus tenisçi, sponsoru Nike ile gece maçı için özel bir gece kıyafet hazırladı. Nike, spor, özgürlük ve artistik görüntüyü bir araya getiren bu kıyafeti tasarlarken Givenchy’den esinlendi. Boynu kristallerle süslü elbise Hollywood filmi Tiffany’de Kahvaltı’da ünlü aktris Audrey Hepburn’ün giydiği siyah kıyafetin izlerini taşıyordu.

25 milyon $ kazanıyor

Nike ve Sharapova, bu kıyafetin ABD Açık’ta gece maçında giyilmesini planlamıştı. Bu gece buluşması da Henin-Hardenne ile finalde gerçekleşti. Bu elbisenin kariyerinde ilk kez ABD Açık’ı kazanan Sharapova için ayrı bir önemi var. Ancak Sharapova, ABD Açık’ta New York Moda Haftası’nı hatırlattığı bu harika siyah gece elbisesini çocuklar için kullanıyor. ABD Açık’ta şampiyonlukla 1.7 milyon dolar kazanan, kort dışından sponsorlarıyla yıllık geliri 20 milyon dolar olan Sharapova, önceki gün final maçında giydiği siyah elbiseyi kendi internet sitesi üzerinden açık artırmaya çıkardı. Açık artırmada satılacak elbiseden gelecek gelir Sharapova’nın kendi adına kurduğu ve dünyada tehlike altındaki çocuklara yardım amacı güden vakfa aktarılacak.

Geçen yıl 25 milyon dolarlık geliriyle, Formula 1 pilotu Alman Michael Schumacher ve İtalyan motosikletçi Valentino Rossi’den sonra en çok para kazanan Avrupalı sporcu olan Sharapova, daha önce de çocuklara yardım amacıyla raketini ve ayakkabılarını açık artırmada satmıştı. ABD Açık’taki tarihi şampiyonluk sonrası bu kez satılık listesine konulan bu anlamlı ve özel kıyafet, 17 Eylül’e kadar New York’taki Nike Town’da sergileniyor.Kategori : SPOR