Terör örgütüne darbe indirildi

  • Ana Sayfa
  • Terör örgütüne darbe indirildi
Terör örgütüne darbe indirildi
7 ilde eş zamanlı düzenlenen "Gaye" operasyonu ile terör örgütüne darbe indirildi.Abone olİstanbul Valisi Muammer Güler, bir terör örgütüne yönelik olarak düzenlenen ve ''Gaye'' adı verilen, 7 ayrı ilde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda, örgüt mensubu 23 kişinin 39 silah, 11 adet el bombası ve yaklaşı istanbul obesity k 250 kilogram patlayıcı maddeyle yakalandığını bildirdi.

Vali Güler, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünün brifing salonunda, Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ile konuya ilişkin açıklama yaptı. Vali Güler, ''Gaye'' adı verilen ve yaklaşık 2 yıl süren planlı istihbarat çalışmaları sonucu, bir terör örgütüne yönelik olarak 4 gün önce operasyona başlandığını kaydederek, 7 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda 23 örgüt mensubunun yakalandığını bildirdi.

Güler, operasyonda, değişik çap, marka ve özelliklerde 39 silah, 11 adet el bombası ile nitrik asit, kükürt, cıva, aseton, kimyasal sıvı maddeler, tozlar ve C-4 olmak üzere yaklaşık 250 kilogram patlayıcı madde ele geçirildiğini kaydetti. Vali Güler, teknik tespit ve delillerin değerlendirilmesi sonucu, biri polis memuru 3 kişinin öldürülmesi, İstanbul'da 48, Türkiye genelinde 76 bombalama eyleminin aydınlatıldığını açıkladı.

Kategori : GÜNCEL