İki bakan yeğeni Doğuda

İki bakan yeğeni Doğuda
Garibanların doğuya, zenginlerin batıya askere gönderildiği yönündeki eleştirilere cevap geldi.Abone ol

Güneydoğu’da şehit düşen askerlerimizin genelde "yoksul aile çocukları" olduğu, "siyasetçi, asker, bürokrat, zengin çocuklarının buraya gönderilmediği" yolundaki iddialarla ilgili Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, sorularımızı yanıtladı.

BAKANIN YEĞENLERİ

Güneydoğu’ya bilgisa istanbul obesity yar kurasıyla gidiliyor ve hiçbir ayrım olmadan herkesin çocuğu da gidiyor. Milletvekili çocuğu, yakını diye bir ayrım asla söz konusu değil. Örneğin etkili konumda olan bir bakanımızın (isminin gizli tutulmasını istedi) 2 yeğeninden birisi halen Tunceli’de, diğeri Hakkári’de asker. Gerçekten baktırdım, dediği yerlerde askerlik yapıyor. Milletvekilleri çocuklarından da askerliğini Güneydoğu’da yapanlar var.

ARAMIZ BOZULDU

Bazı milletvekillerinden istediği kişilerin gönderilmemesi için gelenler oldu. Özellikle yeni seçilen milletvekillerinin yakınlarının Güneydoğu’ya asker olarak gönderilmemesi için çok ısrarları oldu. Ancak, bunların hiçbirini yerine getirmedik. Bu yüzden bazılarıyla aramızda bozuldu. ’Gitmesin’ diye ısrar ediyorlar ama bilgisayarla kura çekiliyor.

BİLGİSAYARLA

Kurada kim nereye çıkıyorsa oraya gidiyor. Bakan, milletvekili, bürokrat, asker çocuğu diye ayrım yok. Bir tek yerde ricaları dikkate almaya çalışıyoruz. Üniversite mezunu bazı gençlerimiz yedek subay olmak istiyor, bazıları da kısa dönem er olarak askerlik yapmak istiyor. Mümkün olduğunca dikkate alıyoruz. Bu da kanunun gereği.

Haber: Saygı Öztürk
Kaynak:Kategori : POLİTİKA