Apiahtan çarpıcı açıklamalar

  • Ana Sayfa
  • Apiahtan çarpıcı açıklamalar
Apiahtan çarpıcı açıklamalar
Geçen haftanın olay adamı Appiah Fanatik'e birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı.Abone ol

Geçen haftanın olay adamı, Fanatik"e olay yaratacak açıklamalar yaptı...

Kırmızı kart pozisyonu

Bileğime darbe aldım, canım acıdı. "Hey ne yapıyorsun" dedim. Bana küfür etmeye başladı, ardından da ağıza alınmayacak ırkçı sözler söyledi. O yüzden tepem attı. Zaten görüntülerde açıkça görülüyor. Ben ona sırtımı döndüğümde bile bana küfür etmeye devam ediyor. Evet, dayanamadım. Çünkü ben de insanım. Kafa atmak istedim, iyi vuramadım! Yine de bu olayı fazla kurcalamak istemiyorum. Çünkü Emre de bir futbolcu, o da insan, bu konu hakkında daha fazla konuşmamalıyız. En çok üzüldüğüm nokta kırmızıyı sezonun ilk maçında görmem, taraftarlardan özür diliyorum. Kariyerimin 3. kırmızı kartı.

8 ay Fener"de, 2 ay da Dünya Kupası"ndaydım. Tatil bi שאיבת שומן לפני ואחרי טורקיה le yapmadan döndüm. Buraya dönmek istemesem, Gana"da kalırdım. Önce Barcelona, ardından Arsenal, Portsmouth ve Roma beni ısrarla istedi. Hatta Roma hâlâ bastırıyor ama para konusu sorun oldu. Ayrılmak istemiyorum. Gitmek istesem, Başkanımız Aziz Yıldırım"a açıkça söylerim. Bazı yıldızlar dev takımlarda forma giyiyor ama mutlu değiller, ben hem büyük bir takımın formasını giyiyorum, hem de çok mutluyum.

Ben çok şanslı bir insanım. Nereye gitsem hep başarılı oldum. İşte bu nedenle de Fenerbahçe"den ayrılmak istemiyorum. Udinese"de forma giyerken takım tarihinin en büyük başarısını elde ettik. Parma ile İtalya Kupası"nı kazandım. Brescia dönemimde 16 maç yenilmeyip, tarihe geçtik. Juventus"ta ise hem Süper Kupa"yı hem de İtalya Şampiyonluğu"nu kutladım. Şimdi sıra Fener"e geldi. Fenerbahçe müzesi ve Fenerium"da efsanelerin yanında yer almak istiyorum.

Müthiş bir hava var. Herkes mutlu, birbiriyle şakalaşıyor, idmanlarda inanılmaz bir istek ve arzu var, kavga yok. Diyeceksiniz ki, kadro geçen sezonkiyle aşağı yukarı aynı, değişen ne oldu? Bence 1 kişi gitti, bu da bize yetti... Yani Daum gitti, böyle oldu.

Kimse Erciyesspor ile oynadığımız lig maçına bakıp, Dinamo Kiev karşılaşmalarının kolay geçeceğini zannetmesin. Dinamo hep güçlü olmuştur. Şimdi de çok genç ve çok iyi mücadele eden bir takımları var. İlk maçta çok koşup, savaşmamız lazım. Biz iyi olursak rakip Barcelona veya Manchester United olsun, hiç farketmez!

Bu olayın üzerinden bir yıl geçti ama sizinle paylaşmak istiyorum. Torino"daydım. Türkiye"den teklif var dediler. Türkiye"yi, itiraf ediyorum bir Arap ülkesi olarak biliyordum. Özellikle bütün kadınlar Ninja gibi giyinmiş, sadece gözleri görünüyor ve vücutları çarşaflarla kaplı! Biraz çekindim. Hemen Johnson, Kingston ve Augistine"i aradım. Onlar bile beni ikna edemediler. Aklıma hemen İstanbul geldi. Juventus kulübünden birini görevlendirdim, İstanbul kataloğu istedim. Kataloğu görünce gözlerime inanamadım. Kendi kendime "Bunlar da normal insan, hem de çok modern insanlar" dedim. Şimdi İstanbul"dan ayrılınca kendimi kötü hissediyorum. Bir an önce Türkiye"ye dönmek istiyorum.

"Bana Denizli demeyin"

Appiah, röportajda tek bir soruyu kabul etmedi! Kaçan şampiyonluktan sonra Dünya Kupası"nda zor günler geçirdiğini belirten Ganalı yıldız, “Milli takım kampında Denizlispor maçını ve son dakikadaki o pozisyonu bir türlü aklımdan çıkaramadım. Moralim çok bozuktu. Hatta takım arkadaşlarım Essien ve Muntari bana; kardeş ne oldu. Yoksa eşinle kavga mı ettin” diye sormuşlardı.Kategori : SPOR