LOGO korsanların peşinde

LOGO korsanların peşinde
Türkiye'nin önde gelen yazılım şirketlerinden LOGO korsan yazılım satanların üstüne gidiyor.Abone ol

Türkiye'nin önde gelen yazılım şirketlerinden LOGO Business Solutions'ın Genel Müdürü Birol Cabadak, ''Korsanla mücadele yöntemimizde, tamamen satanların üzerine gidiyoruz. Çünkü kullanıcıların çoğu kopya yazılım kullandığını bilmiyor'' dedi.

Cabadak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son zamanlarda korsan yazılım kullanma oranının düşüş eğilimi gösterdiğini anlattı. Cabadak, ''Bugüne kadar çeşitli krizlerle uğraşan şirketl שאיבת שומן לפני ואחרי טורקיה er, bir de korsan yazılımla mücadele ediyor. Bu, çok ciddi bir problem. Kopya yazılım kullanım oranı yüzde 0 olsaydı, şu anda 5 kat daha büyük bir şirket olurduk'' diye konuştu.

Cabadak, korsan yazılımla mücadelenin zorluğu nedeniyle her şirketin kendi ürününe göre bir yöntem izlediğini anlatarak, şöyle konuştu: ''Microsoft, son kullanıcıyla uğraşıyor. Bizde çıkan son kanuna göre, korsan yazılım satan ile kullanan aynı tutuluyor ve paraya çevrilemeyen 3 yıla kadar hapis cezası veriliyor. Bunun yanında tüm sistemlerine el konuluyor.

Biz, şöyle bir mücadele yöntemi belirledik; müşterimize 'Sen bunu bilerek veya bilmeyerek satın aldın kullanıyorsun. Biz özel bir fiyatla programın resmi lisansını verelim ama sen bana bunu aldığın yeri söyle' diyoruz. Korsanla mücadele yöntemimizde, tamamen satanların üzerine gidiyoruz. Çünkü kullanıcıların çoğu, kopya yazılım kullandığını bilmiyor. Bu yöntemle ceza almasını sağladığımız firmalar var.''

-LOGO'NUN HEDEFLERİ-

Logo'nun 22 yıllık bir şirket olduğunu hatırlatan Cabadak, bugüne kadar 150 bin işletmeye ürün sattıklarını kaydetti. Cabadak, sektörde yüzde 42-45 arasında bir pazar payına sahip olduklarını ifade ederek, en küçükten en büyük kurumsal kaynak planlamaya kadar çeşitli ürünleri bulunduğu için çok geniş bir müşteri kitlesine hitap edebildiklerini  dile getirdi. Yurtdışına açılmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Cabadak, ''Birkaç yıl içinde ciromuzun yüzde 50'sini yurt dışından karşılamak istiyoruz. Şu anda Alman firmalarına ürün satar durumdayız. Yurtdışında işler, planladığımız gibi gidiyor'' dedi.Kategori : EKONOMİ