Kim kimin için ne diyor?

Kim kimin için ne diyor?
Tekin, Arslan'la birkaç kez görüştüğü dışında herhangi bir suçlamayı kabul etmedi.Abone ol

Tekin: Arslan dengesiz biri
Emniyet kaynakları Tekin'in, Arslan'la birkaç kez görüştüğü dışında herhangi bir suçlamayı kabul etmedi. Tekin ise Arslan ile yaptığı telefon görüşmeleriyle soruları şöyle yanıtladı: "Beni genellikle kendisi arardı. Samimiyetim yok. Hatta birçok dengesizliği de vardı. Bunun için de kendisiyle bir süreden beri görüşmek de istemiyordum."
Öte yandan Danıştay saldırısı nedeniyle aranan eski Ata Ocakları Başkanı Ayhan Parlak'ın yurtdışına kaçtığı iddia edildi. Cumhuriyet'e düzenlenen saldırının faillerinden Erhan Timuroğlu'nun sorgusu ise devam ediyor. Tutuklanan Osman Yıldırım'ın bombaları aldığını söylediği 'Mardinli Ö.' adlı kişi ile İstanbul'da gayrimeşru ilişkileri olduğu bildirilen A.P.'ye yönelik arama çalışmaları da sürüyor.Muzaffer Tekin:
Katil zanlısı Alparslan Arslan için: Onunla sadece birkaç kez görüştüm, eylemleri hakkında bilgi sahibi değilim.
Emekli Tuğgenera l Veli Küçük için: Birkaç kez aynı ortamlarda bulunduğumuz doğru ancak hiçbir örgüt bağımız yok. Biz vatansever insanlarız.

Alparslan Arslan:
Muzaffer Tekin için: Tanışıklığım olmakla birlikte samimiyetim yok. üç-dört kez görüştük. Bu olayı refleks olarak gerçekleştirdim. O kim ki bana emir verecek. Bu olayı tek başıma yaptım. Ben onun bunun emrine girmem.

Korkut Eken:
Muzaffer Tekin için: Böyle bir olaya fikri yapısı uygun değil. PKK'lı olarak tanınan ünlü birisinin öldürülmesi, bölücü örgütlerin önde gelenlerine suikast düzenlenmesinin arkasında Tekin'in olduğuna inanırım. Tekin'in Susurluk ile de ilgisi yok. İbrahim Şahin'i ziyaret etti.

Veli Küçük:
Muzaffer Tekin için: Samimiyetim yok. Kendisini birkaç defa gördüm. Onun adını Muzaffer değil, Süleyman olarak biliyordum. Eski subay olduğunu sonradan öğrendim. Harakiri gibi intihar olur mu? Subaysa çeker tabancasını intihar eder. Böyle dangul dungul bir intihar
şekli mi olur?
Alparslan Arslan için: Fotoğraflarına baktım, şahsen de tanımıyorum. Kesinlikle konuşmadım. Şuursuz bir psikopat anladığım kadarıyla. Böyle
bir anlayışla vatan kurtulur mu Allah aşkına?

Taner Ünal:
(Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi Derneği Genel Başkanı)
Muzaffer Tekin için: Tekin'in Türkeli dergisinde bugüne kadar tek bir yazısı bile yayımlanmadı. Kendisini 13 Mart 2005'te, İstanbul'da verdiğim bir konferansta tanıdım. Dinleyiciydi. İki gün sonra orduevinde karşılaştık. Bunun dışında bir tanışıklığım yok.
Alparslan Arslan için: Bir meczup çıkıyor.
Arkasında NATO güçleri dediğimiz, gladyo dediğimiz birtakım güçlerin desteğiyle eylem yapıyor. Türk milletinin birliğine, vatanın bölünmez bütünlüğüne yönelik, siyasi istikrarı bozmak için, hükümet krizleri meydana getirmek için bir eylem yapıyor. Bu hareket kime yaramış, kime zarar vermiştir? Bu, hükümete karşı yapılmıştır.

Muhsin Yazıcıoğlu:
Alparslan Arslan için: Kimse onun tek başına bir operasyona kalkıştığını söylemesin. Çok karışık bağlantılar var. 'Sauna çetesi'ne de bakılması gerekir.

Musa Çakmak:
(Tekin'i hastaneye götüren emekli astsubay)
Muzaffer Tekin için: Korkut Eken, İbrahim Şahin ve Mehmet Emin Yurdakul iyi arkadaşdır. Yüzbaşı ve çevresindekiler arasında Özel Harpçiler var. Olayı askerin üzerine yıkmak için Tekin'i kullanıyorlar. O avukat meczup. Yüzbaşıyla telefon görüşmesi olmadığı ortaya çıkacak. Tekin'in Semih Tufan Günaltay'la arası açıktı. Tekin ile Taner Ünal görüşürlerdi. Ancak Ünal'a güvenmezdi. Onun için 'üçkâğıtçı vatansever' diyordu.

İdris Arslan:
Oğlu Alparslan Arslan için: Son görüşmemizde 'Bunu neden yaptın?' diye sordum. Ayrıca 'Oğlum, seninle emekli bir yüzbaşı arasında bağlantı kuruluyor. Nedir bunun aslı?' diye sordum. Bana 'Baba ben komploya kurban gittim' dedi.

Semih Tufan Günaltay:
(Türk İntikam Tugayı kurucusu)
Muzaffer Tekin için: Bu olay çözülürse 2002 yılında suikasta kurban giden Dr. Necip Hablemitoğlu cinayeti de çözülür. Tekin, Şahin ile birlikte Vatansever Kuvvetler Hareketi'nin Kadıköy yapılanmasını oluşturuyordu.Kategori : GÜNCEL