Ağar telefondan seslendi

Ağar telefondan seslendi
Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, Sinoplu partililerine telefonla seslendi.Abone ol

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, "Halkımızın yaklaşan DYP iktidarına verdiği desteği görüyoruz. Türkiye'nin tek çıkışı DYP iktidarıdır" dedi.

Doğru Yol Partisi Sinop İl Divan Toplantısı yaklaşık bin 500 kişinin katılımıyla Otel Melia Kasım'da yapıldı. Toplantı, 6 Aralık 2003 tarihinde DYP Lideri Mehmet Ağar'ı karşılamak için Güzelceçay mevkiinde bekleyen kalabalığın arasına bir otomobilin dalması sonucu hayatını kaybeden DYP Sinop eski Milletvekili Kadir Bozkurt ve DYP Sinop İl Başkanı Ayhan Ayyıldız'ın aralarında bulunduğu 7 kişi için saygı duruşuyla başladı. Toplantıya katılanlar hayatlarını kaybeden DYP'lileri dakik alarca ayakta alkışladı.

DYP Lideri Mehmet Ağar, canlı telefon bağlantısıyla toplantıya katılarak partililere seslendi. 28 Mart yerel seçimleri öncesi hayatlarını kaybeden 7 partiliyi konuşması sırasında rahmetle anan Mehmet Ağar, şöyle devam etti:
"Gençlerimizle, kadınlarımızla, tecrübelilerimizle, büyüklerimizle bütün dava arkadaşlarımızla kalplerimiz bugün beraber. Sinop'un bizim gönlümüzde, kalbimizde müstesna bir yeri var.

Partimiz uğruna, demokrasi uğruna, davamız uğruna verdiğimiz şehitlerimiz var. Burada Kadir Bozkurt kardeşime, Ayhan Ayyıldız başkanımıza ve o elim kazada hayatlarını kaybeden diğer arkadaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Sinop'un yaklaşan DYP iktidarına verdiği desteği görüyor ve duyuyorum. Yakın zamanda birlikte olacağız. Türkiye'nin tek çıkışı DYP iktidarıdır. Bizi bir arada tutan bu güç Türkiye'nin gücü, Türkiye'nin iktidarı olacaktır."

Toplantıda partililere seslenen DYP Genel Başkan Yardımcısı Dr: Birhan Oğuz ise hükümete yüklendi. Ülkenin işsizlik ve istikrarsızlıkla boğuştuğunu belirten Birhan Oğuz, "Coşkumuz başlamış ve kıratımız şahlanmıştır. İstikrar diyorlar, aman istikrarı bozmayın ülkede büyük bir güven var onu bozmayın diyorlar. Başbakan ülkenin istikrarını kıskananlar var diyor. Başbakan o açıklamayı yaparken, aynı kanalda ekranın altında geçen flaşlarda Euro'nun 2 milyonun üzerine vurduğu gözüküyor. Döviz tavan yapıyor. Bu nasıl istikrar? Biz rotamızı belirledik diyorlar. Ama halk isterse Türkiye'nin ve sizin rotanızı değiştirir" diye konuştu.


Sinop Belediye eski Başkanı Hamza İnce ise konuşması öncesi dakikalarca alkışlandı. AK Parti iktidarının Sinop'a kazandırmak yerine sürekli kaybettirdiğini ileri süren İnce, "7 Mayıs tarihinde yaptıkları kongreyi hep birlikte gördük. Nasıl birbirlerini yuhaladıklarını ve nasıl birbirlerine saldırdıklarına şahit olduk. Daha birbirleriyle barışık olmayan bu kişileri sandığa gömeceğiz" şeklinde konuştu.

Toplantıya DYP Genel Başkan Yardımcıları Nevzat Ercan ile Dr. Birhan Oğuz, Devlet eski Bakanı Muhammet Kelleci, DYP Genel Başkan Baş Danışmanı Biltekin Özdemir, DYP Sinop İl Başkanı Ahmet Bozkurt, partinin genel idare kurulu üyeleri, DYP ilçe ve belde belediye başkanlarıyla DYP ilçe başkanları katıldı.Kategori : POLİTİKA