Telsim resmen Vodafonenin

Telsim resmen Vodafonenin
Vodafone'nin, Telsim'in mal varlığını devir alma süreci bugün itibariyle resmi olarak tamamlandı.Abone ol

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, Telsim'in satışından 4 milyar 550 milyon dolarlık bedelin TMSF'nin banka hesaplarına girdiğini bildirdi.

TMSF Başkanı Ertürk, Telsim'de son iki yılda yaşanan gelişmelere ilişkin düzenlediği basın toplantısında, dün itibariyle Telekomünikasyon Kurumu ile Telsim'i alan Vodafone arasında imtiyaz sözleşmesi imzalandığını anımsatarak, 4 milyar 550 milyon dolarlık satış bedelinin TMSF'nin banka hesaplarına girdiğini bildirdi.

Ertürk, satış işlemiyle birlikte Türkiye GSM sektörü ve Türkiye ekonomisinin önümüzdeki dönemde büyük bir yatırım hamlesine konu olacağını belirterek, şunları kaydetti:

Telsim'in satışıyla birlikte yeni yatırımcı buraya büyük yatırımlar yapacak, bu da hem Türkiye'deki piyasalara olan olumlu katkı hem de yabancı sermaye açısından olumlu sinyaller vermeye devam edecek. Bugün itibariyle Telsim satışında, yurt dışı borçların ödenmesinden sonra 3 milyar 800 milyon dolarlık bir net cari açık geriye gitmiş bulunmaktadır.''Kategori : EKONOMİ