PKKlı terörist asker oldu

PKKlı terörist asker oldu
Terörist PKK kamplarında 14 yıl kalan HK., kız arkadaşıyla kaçtı, şimdi asker oluyor!Abone ol

Terör örgütü PKK'nın kamplarında 14 yıl kaldıktan sonra kız arkadaşıyla örgütten kaçarak İzmir'de polise teslim olan H.K, 3 ay cezaevinde kaldıktan sonra ''Pişmanlık Yasası''ndan faydalanarak önce tahliye oldu, sonra da
vatani görevini yapmak üzere askere alındı.

H.K, çevresindeki kişilerin propagandalarına kanarak 1991 yılında katıldığı terör örgütünün Irak'taki kamplarında tanıştığı, aralarında duygusal bağ kurdukları G.K. ile birlikte, karşıla מיני מעקף בטורקיה ştıkları, yaşadıkları kötü şartlar ve yaklaşımlar üzerine Türkiye'ye kaçtı.

İzmir'deki ailelerinin aracılığıyla Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne teslim olan H.K. ve G.K, burada bir ilki yaşadı. Terörle Mücadele Şube üdürlüğü ekipleri, H.K. ve G.K'yi mahkemeye göndermeden önce, gözetim altındayken ''nikahlarının kıyılmasını'' sağladı ve terör örgütünce alınan Türkiye Cumhuriyeti kimliklerinin yenilerini de kendilerine hediye etti.

-''PİŞMANLIK YASASI'NDAN FAYDALANDILAR''-

37 yaşındaki H.K. ve 33 yaşındaki G.K, İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanma sürecinde de örgüte katılmakla ''hata'' yaptıklarını ve duydukları ''pişmanlık''la teslim olduklarını dile getirdi. Yeni evli çift, terör örgütünün kamplarında kaldıkları yaklaşık 14 yıllık süre içerisinde, eyleme karışmadıkları için, yalnızca ''terör örgütü üyesi'' olmak suçlamasıyla yargılandı. H.K. ve G.K'nın, ''teslim olmaları'', ''pişmanlıkları'' ve ''örgüt adına faaliyetlerde bulunmamaları''nı göz önünde tutulan mahkeme heyeti, TCK'nın 221. maddesinde yer alan ''Örgüt üyesinin, örgütün faaliyeti çerçevesinde her hangi bir suçun işlenmesine iştirak etmeksizin, gönüllü olarak örgütten ayrıldığını ilgili makamlara bildirmesi halinde hakkında ceza hüküm olunmaz'' değerlendirmesine dayanarak, sanıklar hakkında ''ceza tedbirine yer olmadığı'' kararını verdi. Yaklaşık 3 ay cezaevinde kalan çift, bu kararla, tutuldukları cezaevinden serbest bırakıldı.

Tahliye olmasının ardından H.K, ailesiyle bir süre özlem giderdikten ve eşi G.K'yı ailesine teslim ettikten sonra, ''askerliğini'' yapmak için başvuruda bulundu. Silah altına alınan H.K, şu anda askerliğini yapıyor.Kategori : GÜNCEL