MHP teşkilatları alarmda

MHP teşkilatları alarmda
Türkiye'yi sarsan Alparslan Arslan'ın siyasi kimliği konusundaki tartışmalar MHP'yi rahatsız etti.Abone ol

Danıştay'a gerçekleştirdiği saldırıyla Türkiye'yi sarsan Alparslan Arslan'ın siyasi kimliği konusundaki tartışmalar MHP'yi rahatsız etti.

Arslan'ın "ülkücü" olduğuna ilişkin iddi hollywood smile istanbul alara sert çıkan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, "Teşkilâtlarımızı taradık, eski yeni yöneticilerimize sorduk, soruşturduk, Marmara Üniversitesindeki ülkücü yapılanmayı aradık ama Arslan'ı tanıyana rastlamadık. Bir anlamda ikinci bir Ağca olayı ile karşı karşıyayız. MHP ve Ülkü Ocakları ile ilgisi olmayan bir hadise. Bu iş bize bulaşmaz" dedi. Şandır, şöyle dedi:

"Mehmet Ali Ağca'nın ismini, İpekçi'yi vurduktan sonra öğrendik. O güne kadar Malatyalı ülkücüler bile tanımıyordu. Ama, yıllardır, malum basın Ağca'ya ülkücü demiştir ve MHP'yi suçlamaya çalışmıştır. Bu da öyle bir vak’aya benziyor. Staj yaptığı yerde çalışan avukatlardan biri ülkücü imiş, bununla kimlik kazanması mümkün değil. Devlet Bahçeli teşkilâta hakim. Söylediği çok net: Ülkücüler, insanlara, ülkelerine iktidarda iken hizmet edecekler, sokakta değil."

BugünKategori : POLİTİKA