Tahliye öfkesi

Tahliye öfkesi
14 yerinden bıçaklanarak öldürülen gencin katil zanlıları mahkemede tahliye edilince ortalık karıştı.Abone ol

14 yerinden bıçaklanarak öldürülen gencin katil zanlıları mahkemede tahliye edilince ortalık karıştı. Ölen gencin yakınları baygınlık geçirdi.

Mersin’de, geçen yıl Halil Öztek’i (22), 14 yerinden bıçaklayarak öldürdükleri iddiasıyla tutuklanan zanlılar tahliye edilin necklift preço de istambul ce, maktulün kız kardeşleri karara isyan etti.

Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada, tutuklu sanıklar Ferhat Gürsül (23), E.K. (15), Ş.D. (17) ve S.Ç. (17) hazır bulundu. Tutuksuz sanık S.A. (17) ise duruşmaya katılmadı. Sanık avukatları müvekkillerinin, olayla ilgilerinin bulunmadığını ve yaklaşık 18 aydır cezaevinde bulunduklarını belirterek, beraatlarını talep ettiler.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkları kasten adam öldürmek suçundan 24 yıl hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, daha sonra, sanıkların olay tarihinde yaşlarının küçük olması, ağır tahrik, olayın oluş biçimi ve mahkemedeki iyi halleri gibi hafifletici nedenleri dikkate alarak, F.G’yi 7 yıl 6 ay, E.K, Ş.D ve S.ǒyi ise 5’er yıl hapis cezasına çarptırdı. S.H. ise beraat etti.

18 AYDA SERBEST KALDILAR

Mahkeme, sanıkların yaklaşık 18 aydır cezaevinde bulundukları süreyi de göz önünde bulundurarak, tüm sanıkların tahliyesine karar verdi. Karar üzerine maktulün babası Ali Öztek ile kızkardeşleri Fatma, Zehra ve Güneş Öztek, adliye çıkışında, baygınlık geçirdiler. Baba Ali Öztek, ‘’Yargıtay’a, sonuç alamazsam AİHM’ne kadar götüreceğim’’ dedi.Kategori : GÜNCEL